Имам и вътрешна, и външна изолация, и петкамерна PVC дограма. И за съжаление - много влага и мухъл… Как да се отърва от тях?
Съвременните домове на практика се херметизират с поставянето на нова, добре изолираща дограма. Влагата в домовете, отделяна при ежедневните дейности на хората, се отлага по стените и по прозорците под формата на конденз, който създава предпоставки за образуването на мухъл. Обикновено още с първите студени дни започват проблемите с влагата. Изолацията (вътрешна и външна) още повече задълбочава този проблем, защото лишава стените от възможността да «дишат». Дори използваните материали с висока паропропускливост „запечатват” стените.
Още по-лошо е когато имате троен стъклопакет или К стъкло. Тогава нямате индикация (изпотяване на стъклата), за това че имате влага и….. направо ви мухлясват дрехите в гардероба или се появява мухъл под матрака. Влагата съществува в едно помещение и се “лепва” на най-студеното място в него. Така че колкото и изолации да правите, винаги едно място в стаята ще е по-студено. Влагата се отстранява само с вентилация.
Решението на въпроса е лесно – трябва да държите отворени два срещуположни прозореца, за да има циркулация на въздуха. За съжаление, особено през зимата, това е невъзможно.
Ние обаче ви предлагаме по-разумен вариант, (виж Решение ЗАВИНАГИ ) който ще реши завинаги проблема с влагата във вашия дом – клапите за микровентилация. Те вкарват в помещенията толкова въздух, колкото е необходимо, благодарение на вградения датчик за влага, който е с вечна гаранция от фирмата-производител, като при това запазват температурата в жилкището ви. Тя се понижава най-много с 1-1,5 градуса, а при клапите с висока енергийна ефективност от типа Brookvent или Аnjos под 0,5 градуса при вънншна темература от минус 20 градуса.
За да работят 100% ефективно микровентилационните клапи, моля запознайте се със статията Ефективност в част Проблемът.
« Вие питате: Няма ли да стане студено вкъщи, заради въздуха, който ще влиза през микровентилационната клапа? Отговорът в материала. | Home | НОВО!!! Fenster Air Plus hygro. Нов модел автоматична микровентилационна клапа. Много подходяща за последни и предпоследни етажи, както и за жилища със слаба изходна вентилация. »